info@imos.org.tr | +90 224 713 1888 | Üye Girişi |
Başkanın Mesajı | İMOS | İnegöl Mobilyası

BAŞKANIN MESAJI

Sevgili dostlar,

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği olarak bizlere ustalarımızdan kalan en önemli miras olan İnegöl Mobilyası markasını daha yukarılara çıkarmak için göreve geldiğimiz ilk günden beri bizden önce görev alan arkadaşların yaptığı gibi tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmaları yaparken hem üreticimizin işlerinin artması ve rekabet gücünün artması için çalışıyoruz hem de nihai tüketicilerin markamıza gösterdiği teveccühe layık olmaya gayret gösteriyoruz.

Bu kapsamda 2 yıllık görev süremiz boyunca Türkiye'de ilk kez organize edilen projelere imza attık. 

İnegöl Mobilyası Yıldızları ile üreticimizin yaptığı çalışmalara dikkat çekip onların bu çalışmalarının ödüllendirilmesini hedefledik. Bu kapsamda EN fazla ihracat yapan, ihracatını en fazla arttıran, en fazla tasarım tescili alan ve en fazla faydalı model başvurusu yapan firmalarımıza ödüller verdik.

İnegöl DÜnya ile Buluşuyor projemiz ile şehrimizi ve sektörümüzü Türkiye'de siyasi misyonu olan ülkelerin büyükelçi, Konsolos ve Ticaret ateşelerine tanıttık. Onları kentimizde ağırladık ve çok güzel sinerji yakaldık. Her yıl bir kıta ile yağtığımız buluşmalarımızda Afrika ve Amerika kıtalarını şehrimizde ağırladık.

I'm Design etkinliğimizle ülkemizde faaliyet gösteren tasarımcıların ve tasarım öğrencilerinin dikkatini kentimize çektik ve 5 gün gün süren etkinlikte atölye çalışmalrı ve seminerlerle tasarımı tartıştık.

Atölye İnegöl ile profesyonel mobilya tasarımcılarının yetişmesine katkı koyduk.

Türkiye'nin en köklü mobilya fuarı olan MODEF fuarının %40 hissesini devralarak fuarımızın çıtasını yukarıya taşımaya çalıştık ve bunda da çok başarılı olduk.

Üreticilerimize dönük yurtdışı B2B organizasyonları ve alım heyetleri ile ihracatlarını arttırmaya dönük destek olduk.

Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam ettirerek yolumuza devam edeceğiz.

Unutmayın İnegöl İyi Gelecek!

Yavuz UĞURDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

 


Mesaj Tarihi: 2016-11-14 09:14:18

ÜYELERİMİZ
Copyright @ 2016 . All rights Reserved
Developer :